Saturday, November 1, 2014

October Favorites!!!

Hello guys,

I'm sorry because I haven't wrote a post a long time, but I wasn't able because I was studying. So the time goes on and here is November so I have my October favorites here. So let's get started.

Се извинувам што немаше пост подолго време, но немав многу време затоа што морав да учам за колоквиумите. Па сега сум тука со моите фаворити за месецот Октомври, па да почнеме.


 • VIP 212 by Carolina Herrera 
 I am not using just one perfume because I want to experiment. In the past month I was using this gorgeous 212 by CH.

Не сум личност што користи само еден парфем по цело време. Сакам да експериментирам и во изминатиот месец го користев 212 и можам да кажам дека е прекрасен па затоа и се најде на мојата листа на фаворити. •  Giordani Gold Ruby Lipstick by Oriflame
This lipstick is so beautiful, it's soft and the color is amazing. The code is Ruby Red 21700/1

Овој кармин е прекрасен, лесно се нанесува и бојата е супер. Шифрата е Ruby Red 21700/1


 

 • Gabrini Neon nailpolish
I like this nailpolish because the color is amazing and it's neon and also this is my favorite nail color. The code is N 09

Ова е моја омилена боја за лак за нокти и огромен плус е тоа што бојата е неонска. Шифрата е N 09.


 • Scented Candle
At this time of the year I must have candles. I adore the smell of this candle and I can't describe how amazing it smells. 

Го обожувам мирисот на оваа свеќа и едноставно неможам да опишам колку e пријатен и делува релаксирачки.


 • Balea More blonde spray
This spray makes your hair brighter you can't be blond just with one container but I like the effect becaus it works slowly but surely and you can stop using it when you are satisfied with the color.

Ова е спреј за осветлување на косата. Со почесто користење може да добиете некоја нијанса на руса коса. Го сакам овој спреј затоа што има постепен ефект и може да престанете со негово користење кога ќе бидете задоволни од добиената боја. • Armani Jeans wallet
This wallet was on my wishlist a long time ago. Now when I have it I love it much more because it's a present from my boyfriend.

Веќе подолго време сакав да го купам овој паричник, но никако немав време да се "активирам" да го побарам. Интересно е тоа што паричникот го добив како подарок од моето момче, а притоа тој воопшто немаше идеја дека веќе подолго време го посакувам.


 • Cutted leather gloves
Autumn is perfect time for wearing cutted gloves. I like leather and this gloves are my favorite ones.

Кога ќе пристигне есента многу сакам да носам ракавици како моден додаток. Овие ракавици со "исечени прсти" ги обожувам.


 • Accessorize scarf
I have this scarf very long time but I suddenly found it again in my scarf box. I like the pattern and the colors, and I wear it all the time.

Случајно барајќи нешто наоколу го најдов овој шал во мојот плакар. Во последно време многу често го носев, затоа и се најде тука во листата на фаворити.I hope you like my favorites and I am waiting for your comments.

Се надевам дека мојата листа на омилени работи за овој месец ќе ви се допадне и со нетрпение ги очекувам вашите коментари.


37 comments:

 1. I'm with love with those cutted gloves! <3
  Can't wait to see your November favorites;)
  June
  The Journeys of My Beating Heart

  ReplyDelete
 2. Imam isti Gabrini lak to jest imala sam vrlo je lep a;li se meni brzo vrlo brzo skida:(

  ReplyDelete
  Replies
  1. To je i meni problem kod svih lakova za nokti ali kad imam akrilnu bezbojnu podlogu lakovi vise traju :)

   Delete
 3. I loved the lipstick, the color is beautiful.
  KIss
  http://virginiaferreira91.blogspot.pt/

  ReplyDelete
 4. 212 is my favorite perfume. Love it! :)

  http://everythingthatclicks.blogspot.com

  ReplyDelete
 5. Lovely products. Cool leather gloves

  Made in Mauve

  ReplyDelete
 6. Hi dear
  Great post, full of interesting products
  Love the blue color of the nailpolish
  xoxo

  ReplyDelete
 7. Super je post, i ja ne volim da stalno koristim jedan parfem volim da ih menjam :)

  http://dimi-cool.blogspot.com/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Takodje, i ja mislim da je to bolja varijanta :)

   Delete
 8. Најмногу ми се допаѓа Armani Jeans паричникот делува многу елегантно и отмено btw прекрасни се и останатите производи.Поздрав :*****

  ReplyDelete
 9. So cool! I like the candle.

  ps; I'm now following you on bloglovin, I hope you can follow me there too. Thank you! xx

  Garcondaily.com - Mens Fashion and Lifestyle Blog.

  ReplyDelete
 10. Fabulous post
  The lipstick is amazing

  Love Vikee
  www.slavetofashion9771.blogspot.com

  ReplyDelete
 11. lovely
  http://fashionfmd.blogspot.com/

  ReplyDelete
 12. cool gadgets! Walet is awesome

  http://joannok.blogspot.de/

  ReplyDelete
 13. Divnoo!!!

  kat-on-a-journey.blogspot.com

  ReplyDelete
 14. Great favorites girl! That Armani clutch.................
  xox
  Lenya
  FashionDreams&Lifestyle

  ReplyDelete
 15. Amazing produtcs!!! Love this perfume!!!
  xoxo
  http://direitoporlinhastortas-id.blogspot.com/

  ReplyDelete
 16. Nice Things! At the next post can you write down the price?
  rock-your-life22Blospot.de

  ReplyDelete
 17. I like a lot your blog, too :)

  Best Wishes

  www.shinymirror.com

  ReplyDelete
 18. O perfume 212 é tão bom, adoro.
  Gostei muito dos teus favoritos.
  Beijinhos
  bbelieve123.blogspot.com

  ReplyDelete
 19. Od kade e svekjata? :)

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...