Saturday, February 14, 2015

Cinema time - Outfit post !
Hello lovely readers,

Believe it or not, this is my first outfit post for 2015. As you can see on the pictures my hair is short. If you checked my previous post HERE, I were hesitant in giving а cut to my hair, but it's just a hair and it's growing so so fast. Yesterday I had a great time with my friends and my boyfriend. We were to the cinema to watch the premiere of "Fifty shades of Gray". It's amazing movie and I hope that it's going to be continued in 2 and 3 part. Have you watched the movie and what is your opinion about it?

Also we were in a Chinese restaurant and for the firs time in my life I tried Chinese food. I wanted to try Sushi but they told us to wait and we don't have time. I don't know the name of this meal but I can say that is amazing and tasty.

And now the bad news. When I decided to capture my outfit the batteries of my camera were low. I was so nervous and I am very sorry for the quality of the images, I edit them as much as I can and here is the result. I hope you like my outfit and see you soon.

P.S. I bought new things and the next post is going to be haul. Also I want to tell you that I started with writing guest post for "Rings and Things" and if you want you can read them HERE.
Здраво здраво,

Всушност сватив дека ова ми е прв аутфит пост за оваа година. Како што можевте да забележите во мојот претходен пост ТУКА, бев во дилема дали да ја скратам косата минимално или да одам на некоја пократка варијанта, но сепак се одлучив за нешто кратко затоа што косата ми расте премногу брзо и тоа беше пресудното. Вчера бев на кино со пријателите и со моето момче, на премиерата на филмот "Педесет нијанси на сиво" и можам само да кажам дека филмот е прекрасен, и искрено се надевам дека ке има негово продолжение. Моја препорака ви е најпрво да ги почитате книгите а потоа да го гледате филмот, сепак книга е книга и неможе да го опише моментот како што е претставен на платно.

Исто така си поминавме прекрасно и во еден Кинески ресторан. Прв пат во животот пробувам кинеска храна и сум задоволна од вкусот. Не се сеќавам на името на јадењето, но беше превкусно. Сакав да пробам Суши но ни рекоа дека ќе мора да почекаме да го припремат, а немавме време па повеќе среќа наредниот пат.

Не толку добра страна на вчерашниот ден беше тоа што додека да одлучам за локацијата се стемни и морав тоа да го сторам во внатрешни услови, а ситуацијата да биде уште полоша кога веќе одлучив батериите на апаратот веќе беа празни и затоа се извинувам поради квалитетот на сликите, вложив труд во нивното едитирање, но сепак не сум задоволна со постигнатиот ефект.

П.С. Минатата недела купив некои нови работи и во наредниот пост ќе ви ги покажам. Исто така сакав да ви кажам дека почнав со пишување на постови на страницата "Rings and Things" па ако сакате можете да ги читате Тука.


Sweater, Bag - Stradivarius
Skirt - Terranova
Rings, Boots, Glasses - No brand
Watch - Ferrucci


Connect with me:

27 comments:

 1. cute look
  http://melodyjacob1.blogspot.com/2015/02/statement-necklace-with-happiness.html

  ReplyDelete
 2. Lovely outfit! I'm a big fan of Fifty Shades of Grey but I didn't watch the film cause I have this rule to myself that I won't watch the movie adaptation of the books I've read.

  Follow The Slim Kid Inside on GFC, HERE!
  Follow The Slim Kid Inside on Bloglovin, HERE!

  New Post Up On The Blog:Sepia

  With Love,
  Monique (The Slim Kid Inside)

  ReplyDelete
 3. Cute outfit ! X

  Follow me on GFC, I always follow back.

  WWW.HEKYMA.BLOGSPOT.COM

  ReplyDelete
 4. Great outfit :) Your hair looks gorgeous! x

  The Belle Narrative

  ReplyDelete
 5. You look great.
  http://ninasstyleblog.blogspot.com

  ReplyDelete
 6. looking beautiful and cute in this outfit.
  please follow me back and find more outfits here :
  http://findshopping.blogspot.in/2013/03/tops-bottoms-dresses-jewelry.html

  ReplyDelete
 7. Love the chic and cute look! The sweater is beautiful.
  xox
  Lenya
  FashionDreams&Lifestyle

  ReplyDelete
 8. Meni je film odličan i ne znam zašto po njemu svi toliko pljuju:/ Procitala sam i knjigu, i da, ima "isklišejiziranih" dijaloga i scena,ali kad malo bolje sagledaš,takvi su svi današnji chick-flics.
  Hrana izgleda prefino:D
  Super ti je frizura i naočale ti odlično stoje!:)
  http://nessielicious.blogspot.com/
  xo

  ReplyDelete
 9. Odlican ti je outfit bas je prikladan za ic u bioskop.I ja sam pogledala film meni je super obozavam ga I nadam se da ti se dopala kineska kuhinja jer ja obozavam kineska jela :***

  ReplyDelete
 10. Super je outfit i sviđa mi se tvoja nova frizura. A što se tiče filma nisam ga još pogledao ali većina koje sam pitao kakav je rekli su da nisu bili zadovoljni, ali dobro to je stvar ukusa :)

  http://dimi-cool.blogspot.com/

  ReplyDelete
 11. Nice outfit!
  I like the sweater!
  Kisses.

  www.thrill-hunter.blogspot.com

  ReplyDelete
 12. Nice boots dear!!
  i'm following you via GFC, kindly follow back
  http://dimplekhadi.blogspot.com/

  ReplyDelete
 13. Great outfit. Cute! :*

  New post: http://marinailes9.blogspot.com/2015/02/because-i-am-obsessed.html

  ReplyDelete
 14. Your outfit it's so cool!
  Your blog is fantastic. I follow you!
  Follow me at:
  http://pinkfreezeblog.blogspot.it/

  ReplyDelete
 15. Hello, very nice blog. I am following your blog via GFC, it would be really nice if you followed me back. Lovely greets...

  ReplyDelete
 16. Предобар аутфит :)
  http://majaslookbook.blogspot.com/

  ReplyDelete
 17. Hi , cool outfit !
  Follow you , kisses :)

  kibelem.blogspot.com

  ReplyDelete
 18. You look beautiful! What I like the most about this outfit is your sweater.
  I am following your blog on GFC (google friend connect). Hope you follow back <3

  Sabina
  http://thisblogbelongstosabi.blogspot.com.ar/

  ReplyDelete
 19. very nice Look!

  http://www.ruhrstyle.com/de/

  ReplyDelete
 20. Nice Jacket!!

  xoxo
  Mafalda
  http://iammafalda.blogspot.no

  ReplyDelete
 21. Love that outfit ! Nice jacket ! X

  WWW.HEKYMA.COM

  ReplyDelete
 22. lovely outfit !

  http://chicglamstyle.com

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...