Monday, January 5, 2015

2014 Favorites !!!
Hello my lovely readers,

I had dilemma about this post, what to be... December favorites or 2014. As you can see I decided to show you the products which I enjoyed to use through the past year. I think that this is a better idea because for December I don't have many products and this kind of post can be written just once. :)
I had so so so much products that I love but if I put them all the post will be a book. Let's get started.

Многу се двоумев околу пишувањето на овој пост, дали тоа да бидат Декемвриските фаворити или фаворитите за 2014. Се одлучив за втората идеја бидејки во овој пост ке можам да ви покажам повеќе производи, а исто така и ваков вид на пост се пишува само еднаш, на крајот на годината. Има уште производи кои што би требало да се најдат на оваа листа, но сепак не пишувам роман туку пост. Да не должам повеќе....

Beauty products

 Perfumes 

I was thinking which one I love more, but I can not choose. I will say for summery days 212, and for cozy winter days La Danza. I got this perfume from Zepter and I am satisfied with it. I think that this one lasts forever.

Бидејќи сум личност што не користи еден ист парфем цело време, затоа неможев да се одлучам кој ми се допаѓа повеќе. Па така ги поделив, 212 за по топлите денови, а La Danza за во зима. Го купив овој парфем од Цептер и сум презадоволна од него. Мириса прекрасно и што е најважно трае долго.

 Body Care, Hair and Nails 

This is the most perfect smell, I like it so so much and I usually use it for face and hands. I bought it in Lilly in Belgrade.

Овој лосион за тело мириса прекрасно и јас најчесто го користам за лице и за рацете, тоа го правам за да можам постојано да го мирисам.


Body Care, Body Care.... Victoria's Secret products are perfect for it. I will definitely say that I love all types and all products but I was using Love Spell the most time of the year. I usually bought them in a smaller container because I want to finish them as soon as possible.

Кога е во прашање негата на телото дефинитивно се одлучувам за производите на VS. Ги сакам сите производи со сите мириси, но најмногу ги користев Love Spell. Ги купувам во помали пакувања за да можам да ги потрошам побргу и да отворам ново.


For my hair, years ago I use the same product and that is Advance Techniques by AVON. I don't really like the smell because it smells like melon and I hate it, but the effect is amazing.

Кога станува збор за мојата коса, од многу одамна го користам овој производ на АВОН. Неговиот мирис воопшто не ми се допаѓа затоа што ме потсетува на диња, а јас мразам дињи, но ефектот што го има врз мојата коса е прекрасен.


I think that this little babies will be on every favorites list, so there is nothing to be said. I love this 3 ones more than the other 3.

Мислам дека не треба многу да зборувам за Baby Lips затоа што се на секоја листа на фаворити.


For my nails I was using this peeling mask by AVON. It made my nails stronger and good looking. It's worth for the money.

За моите нокти ја користев оваа маска што се лупи од АВОН. Ми ги направи ноктите многу по цврсти и вреди за цената по која што се продава. Random things

Accessories 

This bracelet is so special for me because is a gift from my best friend Dragan. He bought it for me when he was on a trip in Dubrovnik, Croatia. I adore it.

Оваа нараквица ја добив од мојот најдобар другар Драган, ми ја купил во Дубровник, Хрватска. Прекрасна е и едноставно ја обожувам.


I love black and gold and I also love wild animals. This tiger necklace is perfect match for my taste. I love it and it fits perfect in every combination.

Црно златната комбинација можам да кажам дека ми претставува на некој начин предизвик. Ги сакам таквите комбинации, а оваа ланче е прекрасен додаток во таквите а и во сите останати комбинации.


This D&G ring is amazing I love it and I wear it so much. It's made for men but that doesn't matter for me. You can see more HERE ! But the ring is out of stocks now.

Прстенов иако е направен за мажи, го обожувам и го носам. Повеќе информации за него може да најдете ТУКА! Но веќе мислам дека не се продава.Phone case

I love my phone case collection (HERE) ! But this year I was using the Kenzo one most of the time.

Од сите маски што ги имам (ТУКА) најмногу од сите ја носев Кензо маската.Food

I adore snacks and chocolates. In 2013 I was eating Snickers, but I was "full of it" and in 2014 I started with my passion for Oreo. I found this box in Greece, Duty Free. 

Зависна сум од грицки и од слатки. Во 2013 година, премногу ги сакав Сникерс чоколатцата, но во еден момент веќе не можев да ги јадам. Во 2014 "започна мојата љубов" кон Орео. Ги имав пробано многу одамна, но не ми беа ништо посебно, ама затоа минатата година неможев без нив.


 Favorite app

I use it all the time and you can follow me if you want HERE !

Ја користам апликацијата по цело време. Можете да ме следите ако сакате ТУКА!Favorite style

Casual is my favorite style, I love simple looks which are still beautiful and stylish. 

Секогаш избирам опуштена варијанта за облекување, затоа што сакам едноставни комбинации кои сепак изгледаат прекрасно.
More on:39 comments:

 1. Love the Avon Real Techniques products!

  Candice | Beauty Candy Loves
  ♥ ♥ ♥

  ReplyDelete
 2. Wow nice products!!! you look so pretty!!!
  Have a good week!!! and my g+ for you!!!:)))

  Besos, desde España, Marcela♥

  ReplyDelete
 3. Great post ! İ love victoria's secret <3
  makyajtavsiyem.blogspot.com.tr

  ReplyDelete
 4. super post! svidjaju mi se favoriti...oreo keks omiljeni, a taman sam sad uzela da probam ovaj avon lak nadam se da ce i meni posluziti :)
  http://www.adelaacanski.com/

  ReplyDelete
 5. very nice this post ;)xoxo

  http://glampond.blogspot.it

  ReplyDelete
 6. Awesome favorites. The necklace is stunning!
  Happy New Year
  Lenya
  FashionDreams&Lifestyle

  ReplyDelete
 7. I love this stuff!
  Melanie @ meandmr.com

  ReplyDelete
 8. I love, these products are very good
  Kiss
  bbelieve123.blogspot.com

  ReplyDelete
 9. Love the baby lips!!

  http://crisisbeauty.blogspot.com.es/

  ReplyDelete
 10. Love the Baby Lips :)
  Great Post!

  xoxo

  ReplyDelete
 11. Bash sakam da gi probam losionite na VS :)

  ReplyDelete
 12. Odlican post ! :-)
  Srecna ti Nova Godina :-**

  http://katycolorfulfreak.blogspot.com/2015/01/nys-eve-outfit.html

  ReplyDelete
 13. Hey sweetie!I love the leopard necklace and also use Instagram a lot.I can spent hours just on Instagram.I'm following you on Instagram and would love if you could follow me back there.
  http://www.fabuloustorture.blogspot.com

  ReplyDelete
 14. Thank you for visiting ever again
  loved
  kiss
  http://cantinhodasofias.blogspot.pt/

  ReplyDelete
 15. Great products..i love avon cosmetics too:)
  Jolahogg.blogspot.ie

  ReplyDelete
 16. what a beautiful list:)
  i love the baby lips & VS body lotions so much <3

  lots of love xx
  Nee from ROSECANDLE11

  ReplyDelete
 17. Great items

  New post in
  Www.miharujulie.com

  ReplyDelete
 18. Great products.

  http://retromaggie.blogspot.pt/

  ReplyDelete
 19. Such great picks. I just love babylips as well. Your necklaces are so pretty too ^_^
  Lovely outfit!

  http://floralsandsmiles.blogspot.ca/
  Would you like to follow eachother on G+, bloglovin & twitter? twitter.com/foralandsmiles

  ReplyDelete
 20. Wow! great list dear! this is so fun,was thinking of making a list of my favorites too because it's just so enjoyable to do it..so happy for you dear! <3 great post as always,keep in touch xoxo

  love lots,
  Tin

  mypoeticisolation.blogspot.com

  ReplyDelete
 21. Love the 212 perfume and the babylips!
  xoxo
  http://direitoporlinhastortas-id.blogspot.pt/

  ReplyDelete
 22. Beautiful products :)

  ReplyDelete
 23. Super proizvodi :)

  http://itsmetijana.blogspot.com/

  ReplyDelete
 24. Amazing post!
  I love it all
  xoxo

  beblondie.blogspot.com

  ReplyDelete
 25. the tiger necklace and kenzo phone case are my favorite. nice post
  http://www.mimosasandme.com

  ReplyDelete
 26. desejando aqui esse 212 o cheiro e maravilhoso...Beijokas
  ...
  http://www.estilopropriobysir.com

  ReplyDelete
 27. Loving the 212 perfume, and the babylips are so great!
  Nice choices, kisses!

  www.thrill-hunter.blogspot.com

  ReplyDelete
 28. imame dosta slicni favoriti :))

  http://octobergraves.blogspot.com/
  http://instagram.com/octobergraves

  ReplyDelete
 29. I love the Kenzo case! It's very nice. your blog looks great
  would you like to support each other on GFC and Bloglovin?
  Let me know :)

  kisses
  http://shinkusara.blogspot.nl

  ReplyDelete
  Replies
  1. Thanks for the follow hun! I followed you back on GFC and Bloglovin
   lets keep in touch :)

   Delete
 30. OMG I LOVE oreos, too! <3 They're the best.

  - StyledByBlondie.com

  ReplyDelete
 31. very nice photo, good product!
  follow you in Twitter, you want back?
  http://mosaictrends.blogspot.com/

  ReplyDelete
 32. Fantastic products, loved the favorites.
  Kiss
  http://virginiaferreira91.blogspot.pt/

  ReplyDelete
 33. I love the oreo box!

  - Liz
  http://bit.ly/voguedout

  ReplyDelete
 34. Hi dear, I like your blog very much. Your pictures are great. I am just starting to following you, can you follow me to, pls. See you on blog. Kiss

  http://mylovelyfashionbih.blogspot.com/

  ReplyDelete
 35. Bas mi se svidja ovaj asesoar koji si pokazala, posebno narukvica!
  Radujem se tvojem novom postu!
  Pusa iz Italije,
  Sonia Verardo
  http://www.trenchcollection.com/

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...